تبلیغات
فرکانس کانالهای استانی 2017 - نظر آزیتا حاجیان درباره سریال تا ثریا
فرکانس کانالهای استانی 2017


مرتبه
تاریخ : یکشنبه 18 دی 1390
نظر آزیتا حاجیان درباره سریال تا ثریا

كارگردان سریال «تا ثریا» در نشست عوامل سریال در ایسنا، درباره چگونگی ساخت این اثر گفت: بعد از پایان سریال «زیرهشت» كه یك سال و نیم گذشته روی آنتن رفت، وارد ماجرای ساخت «تا ثریا» شدم. این سریال30 قسمت با نگارش كامل بود كه توسط شبكه یك سیما به من پیشنهاد شد و از همان جا متوجه شدم سعید فرهادی متن را كار كرده است. تاكنون از نزدیك یكدیگر را ندیده بودیم تا این‌كه برای ساخت «تا ثریا» همكاریمان را آغاز كردیم.

سیروس مقدم با اشاره به ویژگی‌های فیلمنامه تا ثریا تصریح كرد: برای ساخت این سریال نظرات مختلفی میان من، نویسنده و شبكه وجود داشت كه در نهایت به یكدیگر وصل شدیم، چیزهایی از فیلمنامه کم و زیاد شد ولی كلیت قصه «تا ثریا» سر جای خود باقی ماند و تغییری آنچنانی نكرد.

حاجیان: عاشق ثریا شدم

آزیتا حاجیان بازیگر نقش «ثریا» هم گفت: زمانی كه فیلمنامه را خواندم تسلیم مطلق شدم چرا كه عاشق ثریا شدم به این خاطر كه خیلی خوب نگارش شده بود.

وی اضافه كرد: تاكنون سناریویی به این زیبایی ندیده بودم و زمانی كه نقش ثریا را در فیلمنامه خواندم مشتاقانه به سوی این نقش پر كشیدم. ایفای این نقش برایم یك آزمایش جدید بود كه ببینم دوباره می‌توانم عزم خود را جزم كنم و با همه انرژی‌ كه دارم در خدمت نقشم قرار گیرم یا خیر؟

در بخش دیگری از این نشست، سعید فرهادی، نویسنده اثر درباره موضوع سریال هم گفت: موضوع این سریال دقیقا یكی از مشكلات جامعه امروز ماست كه به عقیده من طی چند سال اخیر شدیدتر شده است و مردم به دنبال راهی برای فرار از این مشكل می‌گردند؛ برای خود من هم مساله شده بود كه چرا جامعه باید مردم را به این سمت بكشاند كه چنین راه‌حل‌هایی را انتخاب كنند، در ثانی این كه آیا این راه‌حل درست است یا نه، باید گفت بیشتر افرادی كه دیده بودم وارد این مسیر شده اند با بحران‌های عجیب و غریبی روبه‌رو شده بودند.

او ادامه داد: نگارش اولیه سریال «تا ثریا» از جایی آغاز شد كه یك خانواده خیلی معمولی را به تصویر بكشم، ولی به این فكر افتادم كه در سریال‌های تلویزیونی نقش زنان كمرنگ‌تر شده است؛ بویژه در سریال‌هایی كه یك زن میانسال محور اصلی قصه باشد؛ چرا كه در اكثر سریال‌های تلویزیونی خانم‌هایی را در سریال می‌بینیم كه جوان هستند.

در این سریال نقش منفی نداریم

مهران احمدی، بازیگر نقش آقارضا هم گفت: بزرگ‌ترین ویژگی این سریال این است كه هر یك از نقش‌ها در سریال در جایگاه خود تاثیرگذارند و اصلا نقش منفی یا مثبت نداریم؛ چرا كه در واقع در این سریال افراد معمولی حضور دارند كه به فراخور ارتباطات، روابط و موقعیت‌های اجتماعی كه برایشان پیش می‌آید، خصوصیات مثبت و منفی در آنها بروز می‌كند و همین مساله باعث می‌شود برای بینندگان زنده و قابل باور باشند.

وی خاطرنشان كرد: به عقیده من اگر مخاطبان، سریال «تا ثریا» را پذیرفته‌اند به دلیل همین زنده بودن، جاری بودن و قابل لمس بودن شخصیت‌ها و روابط میان آنها بوده است.بازیگر نقش آقارضا خاطرنشان كرد: از همان ابتدا كه در حال خواندن متن فیلمنامه بودیم به این نتیجه رسیدیم كه نقش منفی و مثبت در سریال وجود نداشته باشد، یعنی این كه نقش سفید و سیاهی در این سریال وجود ندارد و همه افراد خاكستری هستند، ولی ممكن است خاكستری بودن آنها كمی به سمت سیاهی برود یا بر عكس به سمت سفیدی سوق پیدا كند.

هیچ یك از شخصیت‌های این مجموعه بد نیستند و هیچ یك هم خوب نیستند و تمام اتفاقات و حوادثی كه برایشان رخ می‌دهد به خاطر عملكردهای آنان است. قصه «تا ثریا» نتیجه عملكرد و كارهایی است كه افراد انجام می‌دهند.

كامل بودن فیلمنامه، تكلیف بازیگر را روشن می‌كند

همایون ارشادی، بازیگر نقش سرهنگ نیز درباره كامل بودن فیلمنامه‌های تلویزیونی و تاثیرات آن بر كیفیت ایفای نقش بازیگر گفت: اصولا فیلمنامه‌های سینمایی هم گاهی اوقات هنگام آغاز ناقص هستند، خوشبختانه فیلمنامه سریال «تا ثریا» تغییر آنچنانی نداشت و كامل بود. 

به عقیده من كامل بودن فیلمنامه تكلیف بازیگر را با نقشی كه می‌خواهد ایفا كند، روشن می‌كند و او می‌داند حتی اگر در سریال هم حضور نداشته باشد، در نهایت قرار است چه اتفاقی بیفتد.ارشادی افزود: در حقیقت ما در سریال «تا ثریا» بازی نمی‌كردیم بلكه زندگی می‌كردیم، چرا كه هیچ كس برای ایفای نقش خود نگرانی نداشت و انگار هیچ دوربینی در آنجا وجود نداشت و فقط یك دوربین مخفی بود كه ما مقابل آن زندگی می‌كردیم.

وی تصریح كرد: من به عنوان ایفاگر نقش سرهنگ در سریال «تا ثریا»، اولین انتخاب نبودم بلكه دومین گزینه بودم. دلم می‌خواهد همین جا در جمع دوستان از آقای مقدم دلیل این‌كه چرا گزینه اول را انتخاب نكردید، بپرسم.

سیروس مقدم در پاسخ به این پرسش گفت: برای ایفای نقش سرهنگ دو گزینه بیشتر نداشتیم؛ ولی گزینه اول برای ایفای نقش سرهنگ این نقش را قبول نكرد به دلیل این‌كه فكر می‌كرد نقش سرهنگ كمتر است. خوشبختانه آقای ارشادی به فیلمنامه به صورت وجبی نگاه نكرد و نقش سرهنگ را پذیرفت.

فیلمنامه درخشان بود

هومن سیدی، بازیگر نقش حمید نیز درباره نقش‌ خود گفت: من با متنی روبه‌رو بودم كه بسیار درخشان بود و نسبت به متن‌هایی كه به من پیشنهاد می‌شد یك سر و گردن بالاتر بود. اما چیزی كه برای من جذاب بود، حضور پیدا كردن در كنار گروهی بود كه به اعتقادم همه چیزش درست بود. 

ممكن بود اگر شخصیت حمید را از داستان دربیاوریم و چند بازی‌ را كه دارد به كاراكتر دیگری واگذار كنیم، ماجرا حل شود، اما این برای من كافی نبود، یعنی من دلم می‌خواست در این متن در کنار آقای مقدم حضور داشته باشم.

سیدی افزود: برایم لذت‌بخش است كه با كارگردانی كار كردم كه فكر نمی‌كند همه چیز دنیا را بلد است. وجود چنین دیدگاهی در گروه باعث می‌شود بازیگران هم راحت‌تر باشند. فضای حاكم بر كار آنقدر خوب بود كه من به خودم این جسارت را می‌دادم تا نظر شخصی‌ام را بگویم. 

در مجموع خیلی خوشحالم كه این سریال اینقدر مخاطب پیدا كرده و خودمان هم راضی بودیم. مهم این بود كه «تا ثریا» مخاطب داشته باشد كه این اتفاق رخ داد.
طبقه بندی: اخبار شبكه ها، 
برچسب ها: نظر آزیتا حاجیان درباره سریال تا ثریا، سریال تا ثریا، نظر آزیتا حاجیان سریال تا ثریا،
ارسال توسط ادمین

خرید اینترنتی انواع عطر و ادكلن اصل زنانه و مردانه مارك دار


خرید پستی ساعت دیواری فانتزی ساخت موتور تایوان
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی