تبلیغات
فرکانس کانالهای استانی 2017 - دوبله سریال مختارنامه به زبان آذری
فرکانس کانالهای استانی 2017


مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 آذر 1390
مختارنامه به زبان آذری دوبله می‌شودبه گزارش روابط عمومی شبكه جهانی سحر، سلیمان فرضعلی‌اف مدیر دوبلاژ مختارنامه با اعلام این خبر، افزود: از جمله این هنرمندان می‌توان به رافائل داداش‌اف، كاظم عبدالله‌اف، پرویز باقراف، صابر محمداف، محمد صفا، ودادی حسن‌اف، واحد علی‌اف و آیگن قاراداقلی اشاره كرد كه جایگاه هر یك از آنها در عرصه هنر و بازیگری در كشور آذربایجان شناخته شده است.

این مدیر دوبلاژ آذری اضافه كرد: ترجمه سریال مختارنامه از اوایل سال 2011 میلادی شروع شد و ترجمه و ویراستاری آن چهار ماه طول كشید و بعد از اتمام آن انتخاب دوبلورهای مناسب برای صداپیشگی نقش‌های سریال صورت گرفت.

وی ادامه داد: دوبلورهای مختارنامه بازیگران تئاتر و سینمای جمهوری آذربایجان هستند. ما در انتخاب دوبلورها سعی و دقت ویژه‌ای كردیم كه صداهای آنها با جنس صدای نقش‌های اصلی هماهنگ باشد.
فرضعلی‌اف تأكید كرد: با توجه به این‌كه سریال مختارنامه یك اثر هنری ماندگار، بزرگ و پرمحتواست، می‌خواستیم برای این سریال هم مانند سریال یوسف پیامبر(ع) یك دوبله اساسی صورت گیرد تا از نظر كیفیت، دوبله از خود سریال عقب نماند.

مدیر دوبلاژ سریال مختارنامه به زبان آذری اضافه كرد: در حال حاضر دوبله بیش از نیمی از قسمت‌های سریال با پایان صدا و افكت‌گذاری به اتمام رسیده و به شبكه سحر تحویل شده است.

برای قسمت‌های باقیمانده هم صداها را گرفته‌ایم و فقط صدای 7 دوبلور كه از هنرمندان برجسته‌تر جمهوری آذربایجان هستند و به سبب كثرت بازی‌ها و فعالیت‌شان فرصت كمتری دارند، مانده كه بزودی صداهای آنها را هم می‌گیریم و بعد از افكت‌گذاری به شبكه ارائه خواهد شد تا در پخش سریال وقفه‌ای ایجاد نشود.

فرضعلی‌اف كه پیش از این سریال، به سفارش شبكه سحر، دوبله سریال تاریخی یوسف پیامبر(ع) را نیز با حضور بازیگران شاخص كشور آذربایجان به انجام رسانده است، با اشاره به مشكلاتی كه برای دوبله مختارنامه‌ پیش روی این گروه بوده، گفت: با این‌كه برای ما در ترجمه و دوبله این سریال، دشواری‌هایی وجود داشت اما خوشبختانه موفق به ترجمه و دوبله آن شدیم و هم‌اكنون از نتیجه كار رضایت داریم.


http://jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100861319064
طبقه بندی: معرفی سریال های جدید، 
برچسب ها: دوبله سریال مختارنامه،
ارسال توسط ادمین

خرید اینترنتی انواع عطر و ادكلن اصل زنانه و مردانه مارك دار


خرید پستی ساعت دیواری فانتزی ساخت موتور تایوان
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی