تبلیغات
فرکانس کانالهای استانی 2017 - گفتگو با كارگردان سریال جاودانگی شبكه سه
فرکانس کانالهای استانی 2017


مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 10 آذر 1390
سریال جاودانگی شبكه سه


كارگردان سریال «جاودانگی» با اشاره به سریال «شوق پرواز» كه شهاب حسینی نقش شهید بابایی را بازی می‌كند، گفت: وقتی شهاب حسینی را در نقش شهید بابایی می‌بینیم در واقع شهاب حسینی را می‌بینیم اما وقتی متین اوجانی را نمی‌شناسیم، شهید تندگویان را می‌بینیم.


كارگردان سریال «جاودانگی» كه زندگی شهید تندگویان را به نمایش می‌گذارد در گفت‌وگویی تاكید كرد كه به عمد از بازیگران ناشناس در این مجموعه‌ی تلویزیونی استفاده كرده است؛ او معتقد است در این شرایط بیننده شهید تندگویان را می‌بیند و نه سوپراستاری كه نقش او را بازی می‌كند.

اكبر منصورفلاح در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی وقفه‌ای كه در پخش این سریال به وجود آمد، گفت: این كار برای وزارت نفت ساخته شد و ابتدا قرار بود در سالگرد شهادت شهید تندگویان پخش شود، اما به سال اول نرسید و در دومین سالگرد نیز كنداكتور زمان مناسبی برای پخش نداشت.

او با اشاره به آغاز پخش سریال «جاودانگی» در ایام محرم، خاطرنشان كرد: الان بهترین فرصت و زمان برای پخش این سریال است؛ چون حس همذات‌پنداری در این فضای خاص عرفانی و مذهبی باعث می‌شود كه این سریال روی مخاطب تاثیر بگذارد.

این كارگردان ادامه داد: بخش‌هایی از قصه از حالت رئال خارج می‌شود و شكل سوررئال پیدا می‌كند؛ خط سیر زندگی شهید تندگویان و بخشی از وصیت‌نامه او را كه خط امام حسینی بودن است نشان می‌دهد، ربط زندگی شهید تندگویان به ایام محرم در اینجاست.

كارگردان سریال «جاودانگی» تاكید كرد: در این ژانر زندگی شخصیتی را نشان دادیم كه مراحلی را طی می‌كند و با اسارت خود شرایطی را پیش می‌آورد كه به شهادت می‌رسد. در اینجاست كه احساس می‌كنیم شباهت‌هایی بین چنین افرادی و تاریخ كربلا وجود دارد.

اكبر منصورفلاح تاكید كرد: با این حال زمان پخش این سریال اهمیت چندانی ندارد، مهم این است كه مردم آن را ببینند و دیده شود.

وی درباره‌ی پخش همزمان سریال «شوق پرواز» كه به زندگی شهید بابایی می‌پردازد و زندگی شهید تندگویان از تلویزیون گفت: «شوق پرواز» سریال سنگینی است كه به صورت هفتگی پخش می‌شود. به نظرم پخش این دو سریال نمی‌تواند منافاتی با هم داشته باشد؛ چون «جاودانگی» مربوط به ماه محرم است و بعد از 20 قسمت به پایان می‌رسد.

این كارگردان تلویزیون با اشاره به پرداختن به زندگی شهید تندگویان، درباره‌ی تحقیقاتی كه برای نوشتن زندگینامه او انجام شده است، عنوان كرد: كسی كه می‌خواهد درباره‌ی یك شخصیت سریالی بسازد، باید درباره‌ی او تحقیق كند تا او را به طور كامل درك كند. من كتاب‌هایی را درباره‌ی زندگی شهید تندگویان خواندم و فیلم‌های مستندی را كه در تحقیقات نویسنده استفاده شده بود دیدم تا با روحیات شهید و اینكه به چه چیزهایی وابسته بود، آشنا شوم. حتی نشستی هم با خانواده شهید داشتیم و سعی كردیم كاملا به شخصیت او نزدیك شویم. ما سعی كرده‌ایم طوری قصه را طراحی كنیم و بسازیم كه مردم با آن همذات‌پنداری كنند.

وی تاكید كرد: خانواده شهید تندگویان در جریان ساخت سریال بودند و چندین بار به محل لوكشین‌های ما سر ‌زدند.

منصور فلاح افزود: من سعی كردم در ساخت این سریال به متن پایبند باشم و تغییراتی در كار ندهم كه چارچوب كلی كار عوض شود، چون در اینجا كار ما به شكل تمثیلی است و از حالت رئال خارج می‌شود. راهی كه شهید تندگویان رفته و محكمی و صلابت او در این 10 سال كه سر به كرنش نگذاشته دقیقا راهی است كه پیروان امام حسین(ع) می‌رفتند. ما سعی كردیم این فضاها در سریال دربیاید و به شعار تبدیل نشود.

این كارگردان همچنین با بیان اینكه با نظرات نویسنده‌ی متن، تهیه‌كننده، وزارت نفت و خانواده شهید تندگویان به 70 درصد از چیزی كه می‌خواسته رسیده است، تاكید كرد: سعی داشتیم كارمان شعاری نباشد.

كارگردان سریال «جاودانگی» همچنین درباره‌ی انتخاب بازیگران این سریال كه بازیگرانی ناشناخته هستند، گفت: یكی از ویژگی‌هایی كه به دنبال آن بودیم، شباهت بین بازیگران و كاراكترهای سریال بود. سعی كردیم از بازیگران شناخته شده استفاده نكنیم، پنجاه تا شصد درصد خانواده تندگویان هم همین بود. كسانی را انتخاب كردیم كه از نقش‌های اصلی خیلی دور باشند هر چند كه برخی از آنها شناخته شده نیستند اما پیش از این در سریال‌ها كار كردند و مردم آنها را می‌شناسند.

وی تاكید كرد: برخلاف سریال‌های دیگر كه بازیگران شناخته شده‌ای دارند، به خاطر شرایط خاص كار ما قرار نبود این سریال را بازیگران بچرخانند و سوپراستار داشته باشیم.

منصورفلاح خاطرنشان كرد: شاید در حال حاضر كه بازیگر چهره‌ای انتخاب نكردیم همذات‌پنداری بیشتری با انتخاب متین اوجانی در نقش شهید تندگویان اتفاق افتاده باشد. اگر یك شخصیت معروف را به جای او می‌گذاشتیم شاید خیلی دیرباورپذیر می‌شد چون مردم او را به شكل‌های مختلف دیده بودند.

كارگردان سریال «جاودانگی» با اشاره به سریال «شوق پرواز» كه شهاب حسینی نقش شهید بابایی را بازی می‌كند، گفت: وقتی شهاب حسینی را در نقش شهید بابایی می‌بینیم در واقع شهاب حسینی را می‌بینیم اما وقتی متین اوجانی را نمی‌شناسیم، شهید تندگویان را می‌بینیم.

وی در پایان گفت: یك دلیل عمده‌ی انتخاب این بازیگران، خانواده شهید تندگویان و دلیل عمده‌ی دیگر شباهت بازیگران بود. با این انتخاب احساس می‌كنیم شهید تندگویان زنده و همذات‌پنداری خوبی با شخصیت او ایجاد شده است.طبقه بندی: معرفی سریال های جدید، 
برچسب ها: سریال جاودانگی شبكه سه، سریال جاودانگی، مجموعه سریال جاودانگی، شهید تندگویان، محمد متین اوجانی، کتانه افشار نژاد، حنانه شهشهانی، عزت الله جامعی، فرداد صفا خو، آزاده مهدی زاده، امیر مولوی، محمد الهی، مجید حاجی زاده، عباس رزیجی، میلاد موثقی، آرمان ضیایی مهر، آتوسا راستی، نوبر قنبریان، عباس موسوی، بابک قادری، علیرضا مظفری،
ارسال توسط ادمین

خرید اینترنتی انواع عطر و ادكلن اصل زنانه و مردانه مارك دار


خرید پستی ساعت دیواری فانتزی ساخت موتور تایوان
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی