تبلیغات
فرکانس کانالهای استانی 2017 - پخش سریال كره‌ای بازگشت شوم از شبكه سه سیما
فرکانس کانالهای استانی 2017


مرتبه
تاریخ : جمعه 15 اردیبهشت 1391
پخش سریال كره‌ای بازگشت شوم از شبكه سه سیماچند سالی است كه موج پخش سریال‌های كره‌ای در كشور ما آغاز شده و مردم زیادی با این موج همراه شده‌اند و سریال‌های كره‌ای را با میل و رغبت به تماشا می‌نشینند و از طریق این آثار با فرهنگ قدیم كره آشنا می‌شوند. 

این در حالی است كه برخی بر این باورند كه كشوری مانند كره از تمدن و فرهنگ باستانی برخوردار نیست و با این سریال‌ها به نوعی دارد برای خودش فرهنگ‌سازی می‌كند. 

اما فارغ از این مسائل و حاشیه‌هایی كه این سریال‌ها دارد، نكته قابل توجه این است كه كشوری مانند كره كه به عنوان كشوری صنعتی در بیشتر دنیا فعال است به آثار تلویزیونی خود هم مانند یك صنعت نگاه می‌كند و برای پخش آنها در كشورهای دنیا بازار پیدا می‌كند. 

این بازار هم می‌تواند برای این كشور سود مالی داشته باشد و هم می‌تواند مردم را در عصر تلویزیون و دیگر رسانه‌ها با فرهنگ مردم كره آشنا كند؛ فرهنگی كه اكنون دیگر در این كشور صنعتی دیده نمی‌شود و مردم این سرزمین به سرعت پله‌های زندگی مدرن را طی می‌كنند. 

اما كره‌‌ای‌ها با سریال‌هایی كه می‌سازند مردم این كشور را مردمی سختكوش معرفی می‌كنند كه برای ترقی و پیشرفت در زندگی همه سختی‌ها را به جان می‌خرند و با هر دسیسه‌ای مبارزه می‌كنند. 

شخصیت‌های اصلی سریال‌های كره‌ای افراد آزاداندیشی هستند كه زیر بار ستم نمی‌روند و به هر صورت كه هست استقلال خود را حفظ می‌كنند. 

كره‌ای‌ها با این آثار غیرمستقیم درباره استقلال كشور خود به مردم دنیا توضیح می‌دهند و ثابت می‌كنند كه اگر خیلی سریع به پیشرفت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف دست پیدا كرده‌اند به این دلیل است كه سختكوش هستند و داشتن استقلال در تفكر آنها نهادینه شده است.

پخش سریال «پشت كوه‌های بلند» مدتی است از تلویزیون آغاز شده است؛ سریالی كه به زبان فانتزی و مفرح بخشی از تاریخ ایران را بازگو می‌كند.

این سریال رنگ و لعاب خوبی دارد و بازیگرانش همه تلاش خود را به كار گرفته‌اند تا بازی‌های خوبی را به نمایش بگذارند؛ بازی‌هایی كه در یادها بماند و بیننده نتواند براحتی آنها را از یاد ببرد.

پشت كوه‌های بلند می‌تواند یكی از آثار ایرانی باشد كه در بازارهای جهانی به فروش برسد و مانند سریال‌های كره‌ای، چینی و... برای خود طرفدار پیدا كند.

اگر مردم ایران با شخصیت‌های سریال‌هایی كه در كشورهای شرق آسیا ساخته می‌شوند، همذات‌پنداری می‌كنند و شخصیت‌هایی مانند یانگوم و جومونگ به شخصیت‌های محبوب ایرانی‌ها بدل می‌شوند، سریال‌هایی مانند پشت كوه‌های بلند هم می‌تواند در این كشورها مخاطبان زیادی داشته باشند و نسیم بیك، حسام بیك، خاتون‌شاه و... هم طرفدارانی در آسیای میانه، آسیای دور و... داشته باشند.

اما نكته در این‌جاست كه كره‌ای‌ها، چینی‌ها، ژاپنی‌ها و... برای فرهنگ و هنر خود بازاریابی می‌كنند و از هر فرصتی برای پركردن بازارهای جهانی استفاده می‌كنند اما ایرانی‌ها به آثار تلویزیونی چنین نگاهی ندارند و شاید در بیشتر اوقات فرصت‌سوزی می‌كنند.

برای كره‌ای‌ها «سنگفرش همه خیابان‌ها از طلاست» چون آنها راه و رسم بازاریابی را بلدند اما ما ایرانی‌ها معمولا در این مسیر بیشتر از فعالیت، تعلل می‌كنیم.

شبكه‌ای مانند آی‌فیلم سریال‌های ایرانی را برای كشورهای عرب‌زبان پخش می‌كند و همسایگان عرب دلیلی نمی‌بینند كه آثار تلویزیون ایرانی را خریداری كنند اما كشورهای آسیای میانه و شرق بهترین بازار برای فروش سریال‌های ایرانی است.

اگر به تمدن قدیم ایران برگردیم و داد و ستد را مبنا قرار دهیم، در مقابل خرید یك سریال كره‌ای یا چینی و... باید یك سریال ایرانی را هم به این كشورها فروخت. آن‌ وقت است كه فرهنگ ایرانی در این كشورها هم معرفی می‌شود و هم طرفدار پیدا می‌كند.

سریال‌هایی مانند «پشت كوه‌های» بلند آنقدر خوش‌رنگ است كه هر بیننده‌ای را مجذوب می‌كند و بازیگران این آثار آنقدر لباس‌های زیبایی به تن دارند كه چشم هر مخاطبی را می‌فریبند.

معماری ایران قدیم در این سریال بازسازی شده و طبیعت زیبا و چهار فصل نیز در آن به نمایش گذاشته شده است. همه اینها می‌تواند هر مخاطبی را مجذوب كند.

سریال‌هایی مانند «پشت كوه‌های بلند» در تلویزیون ما زیاد تولید شده است اما معلوم نیست به چه دلیل قدر ندید‌ه‌اند و بر صدر تلویزیون‌های جهان ننشسته‌اند.طبقه بندی: معرفی سریال های جدید، 
برچسب ها: پخش سریال كره‌ای بازگشت شوم، پخش سریال بازگشت شوم، سریال كره‌ای بازگشت شوم، بازگشت شوم، عكس سریال بازگشت شوم،
ارسال توسط ادمین

خرید اینترنتی انواع عطر و ادكلن اصل زنانه و مردانه مارك دار


خرید پستی ساعت دیواری فانتزی ساخت موتور تایوان
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی